Fotografia wakacyjna dla początkujących

Dzisiaj  trudno sobie wyobrazić wakacje bez aparatu fotograficznego, czy też komórki, dzięki której można uchwycić najlepsze chwile. Nasza kreatywność bywa tak spontaniczna, jak spontaniczna jest zabawa dziecka na placu zabaw. Dokumentujemy wszystko co wpadnie nam w oko, cieszymy się każdym kadrem, gromadzimy tysiące fotek które, najczęściej przepadają gdzieś w czeluściach naszego komputera.

A wakacje to szczególny czas, który możemy przeznaczyć na zatrzymywanie wspomnień w kadrze.  Jeżeli poświęcimy trochę czasu na udoskonalenie naszego hobby, to mogą powstać obrazy cieszące oko , nie tylko osób w gronie rodzinnym ale i wszystkich znajomych. Naszą nagrodą, za ten wysiłek będzie podziw oglądających, satysfakcja z własnych umiejętności warsztatowych i estetycznych.
Przyroda, krajobraz, portrety, wydarzenia i wszystko co napotkaliśmy spędzając wakacje, może tworzyć fajną relację fotograficzną.

Fotografowanie z pewnością wymaga poświęceń, takich jak pobudka przed świtem, długie piesze wyprawy, czasem dźwiganie kilku kilogramów sprzętu takich jak statyw czy wymienne obiektywy. Naszym „bagażowym” pomagającym to unieść będzie wiedza, nabyta podczas nauki i treningu.

Nie ufajmy jedynie sobie, samo-edukacja jest wspaniała, ale powinniśmy też poznać inne punkty widzenia i konfrontować wiedzę z innymi ludźmi, dlatego warto korzystać z ich pomocy.
Bardzo dobrze jest wiedzieć z góry, co chcemy fotografować i mieć pomysł na własne wizje. Jednak bez koniecznej wiedzy i znajomości warsztatu nie będziemy w stanie dobrze ich zrealizować ….. ciąg dalszy – czytaj wkrótce.

/*
*/